Kocaeli İzmit Ehliyet Kursları

Kocaeli İzmit ehliyet kursları | Araba kullanımının oldukça arttığı bu dönemlerde, ehliyet başvuruları da eş zamanlı olarak artış göstermektedir. Herhangi bir binek araç kullanmak için, ehliyet sahibi olmak gerekmektedir.

Ehliyet Ve Önemi

Ehliyet almak için bir kaç aşama bulunmaktadır. Bu aşamalar başarı ile geçildiği taktirde, ehliyet sahibi olunabilir. Kocaeli İzmit ehliyet kursları ehliyet sahibi olmak isteyen kişilere, en üstün çalışma ve deneyimli çalışanları ile kursiyerlere hizmetini sürdürmektedir.

Ehliyet Nasıl alınır?

Kocaeli İzmit ehliyet kursları

İlk olarak kuruluşumuza gelinip, gerekli form ve evrakları doldurduktan sonra ön kayıt işleminiz gerçekleştirilir. Bu ön kayıt sınıflara dağılma konusunda oldukça önem taşımaktadır. Ön kayıt işleminin ardından, Kocaeli İzmit ehliyet kursları, bilgilendirmeleri telefon aracılığı ile sağlamaktadır. Ehliyet kursu iki aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan ilki, yazılı sınava yönelik teorik derslerdir. Yaklaşık 2 hafta kadar, sürücü adaylarına temel bilgiler verilmektedir. İkinci olarak direksiyon dersleri bulunmaktadır. Bu derslerde adaya, araba hakkında temel bilgiler ve arabanın sürümü, direksiyon hâkimiyeti gibi konular öğretilmektedir. Direksiyon kursları 1 hafta gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Kursiyerler bu iki aşamada sınavlara hazır olmaktadırlar.

Ehliyet Alma süresi ve sınavlar

Ehliyet alma işlemleri 2 adet sınavdan oluşmaktadır. Birinci aşama teorik sınavdır. Kursumuz tarafından en üstün bilgiler verilip, sınava dair gerekli ipuçları anlatılır. Aday ilk sınava girer ve başarılı olduğu takdirde, direksiyon sınavına girmeye hak kazanır. Direksiyon sınavına 2 gözetmen, 1 baş gözetmen ve ehliyet kursumuzdaki ehliyet hocamız katılmaktadır. Öğretilen şeylerin uygulamalı olarak yapılması istenir. Aracı doğru ve herhangi bir hata yapmadan kullanan adaylar, ehliyet almaya hak kazanmaktadırlar.

Kocaeli İzmit ehliyet kursları fiyatlarını, vermiş olduğumuz telefon numaralarından veya internet sitemizden öğrenebilirsiniz. Ehliyet almak için belirli tarihler vardır. Bu tarihler sınav tarihleri, başvuru tarihleri ve kurs tarihleridir. Bu tarihleri internet sitemiz aracılığı ile takip edebilirsiniz. Ehliyet çıkarma işlemleri yaklaşık olarak başvuru yapıldıktan 2 ay gibi kısa süre sonunda gerçekleşmektedir.